Új, egységes áldozatvédelmi tájékoztató rendszert vezettek be a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányságon és a megye rendőrkapitányságain.
1990. február 22-én tette közzé az Európa Tanács a bűncselekmények áldozatainak chartáját. Így lett február 22. (Magyarországon 1993. óta) az Áldozatok világnapja. A rendőrség bűnmegelőzési szakemberei éppen ezért minden év februárjában kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy felhívják a lakosság figyelmét a bűncselekmények áldozataira.
Fontos azonban néhány fogalmat tisztázni - mindenekelőtt ki a bűcselekmény áldozata?
A bűncselekmény sértettje, illetve olyan személy, aki bizonyíthatóan a bűncselekmény közvetlen következtében szenvedett sérelmet.
Mi az áldozatsegítés célja?
Bűncselekmények miatt anyagi, fizikai, pszichikai vagy jogsérelmet szenvedett személyek, azok közvetlen hozzátartozói megfelelő segítséget kapjanak problémáik megoldásához, jogaik érvényesítéséhez.
Természetesen a rendőrség legfőbb feladata az áldozatvédelem. Nekik kell felvilágosítani az áldozatokat a további lehetőségeikről, jogaikról, az eljárás különböző szakaszairól, csökkenteniük kell, hogy az ismételt áldozattá válást, illetve támogatást kell nyújtaniuk a különböző segítő szervezetekkel való kapcsolatfelvételben.
A Komárom-Esztergom megyei ügyfélvárókban új, színvonalas tájékoztató táblákat és szóróanyag tartókat helyeztek el. A bűncselekmények, tulajdon elleni szabálysértések áldozatai tájékozódhatnak az áldozatsegítési lehetőségekről már az ügyfélvárókban, azonban természetesen személyesen is információt kapnak a lehetőségekről a panaszfelvevőktől.
-naan-
forrás: police.hu